Caritas rozpoczął realizację sześciu projektów pomocowych dla Ekwadoru

Caritas Polska rozpoczęła realizację sześciu nowych projektów w Ekwadorze. Po dwóch latach od trzęsienia ziemi, państwo z Ameryki Łacińskiej wciąż potrzebuje pomocy. W związku z tym Caritas przekazał kwotę wsparcia w wysokości blisko 270 tys. złotych.

Jeden z projektów zakłada realizację pomocy doraźnej, prowadzonej dla 40 rodzin parafii Santa Maria Bernarda w Chone, znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej, której członkowie wciąż nie mogą powrócić do normalności po trzęsieniu ziemi, zarówno pod względem materialnym, jak i psychicznym.

Drugim planem jest organizowanie pomocy żywnościowej w parafii św. Augustyna w Calceta w prowincji Manabi.

Dalsze projekty realizowane w ramach pomocy Caritas to projekty infrastrukturalne. Dzięki nim w 2017 roku w parafii św. Augustyna odbudowano część sal kościoła i auli. Obecnie trwają tam prace nad przywróceniem do użytku pomieszczeń przeznaczonych do użytku społecznego i charytatywnego. W innych miejscach trwają prace m.in. nad kuchnią i jadalnią Caritas, wykończeniem i wyposażeniem mini ośrodka zdrowia, sal noclegowych oraz stołówki parafialnej.

Jak informuje Caritas, łączna kwota wsparcia przeznaczona na projekty pomocowe to blisko 270 tys. złotych. Wcześniej, w latach 2016-2017, na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze Caritas Polska przeznaczyła ponad 700 tys. złotych.

 

Caritas/RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl