Ekwador: wypadek autokaru z kibicami klubu piłkarskiego; zginęło 10 osób

Dziesięć osób zginęło w wypadku autokaru w Ekwadorze, którym jechali kibice tamtejszego klubu piłkarskiego Barcelona Sporting z Guayaquil – poinformowała w niedzielę wieczorem południowoamerykańska agencja prasowa Andes. Rany odniosło 35 osób.

Według świadków, cytowanych przez ekwadorski dziennik „El Telegrafo”, autokar miał problemy podczas hamowaniu, przez co kierowca, by nie wjechać w przepaść, zdecydował się uderzyć w most. Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem, w okolicy miasta Cuenca, w prowincji Azuay na południu kraju.

Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitala. Jak poinformowała ekwadorska komisja ruchu drogowego (CTE), autokar przeszedł wcześniej wszelkie niezbędne kontrole, a jego ostatniego przeglądu technicznego dokonano w lutym br.

Na oficjalnym koncie klubu na Twitterze podano, że prezes Jose Francisco Cevallos skontaktował się z gubernatorem Azuay Xavierem Endericą, „by zapewnić wszelkie wsparcie poszkodowanym w wypadku autokaru z kibicami zespołu”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl