fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

J. Kaczyński: Postęp oznacza dziś rozbicie rodziny

Postęp oznacza dziś rozbicie tradycyjnych struktur, z rodziną na czele, rozbicie tradycyjnych wartości – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polskim Radiem. Lider obozu władzy wskazywał, że jego ugrupowanie jest świadome niebezpieczeństwa.

Na antenie Polskiego Radia Jarosław Kaczyński mówił o starciu z bożkiem postępu. Przyznał, że takie starcie ma miejsce. Prezes PiS próbował zdefiniować, co taki postęp oznacza dzisiaj i z czym się wiąże.

– Dzisiaj on oznacza rozbicie pewnych tradycyjnych struktur, z rodziną na czele, rozbicie pewnych tradycyjnych wartości. To znaczy, rozbicie podstaw tego typu społeczeństwa, które przyniosło dzisiejszą cywilizację – powiedział Jarosław Kaczyński.

I właśnie próbę rozbicia tego typu społeczeństwa prezes PiS-u określił jako „pomysł szaleńca”. Tłumaczył, że taki postęp jest drogą donikąd.

– Skutkiem zrealizowania tego pomysłu będzie oligarchiczny system, gdzie ogromna większość społeczeństwa pozbawiona tożsamości, pozbawiona jakiegokolwiek stałego punktu zaczepienia, będzie po prostu łatwym przedmiotem manipulacji – zwrócił uwagę Jarosław Kaczyński.

Droga postępu, na którą wszedł współczesny świat, a która koncentruje się wokół silnej seksualizacji społeczeństwa, jak mówił prezes PiS-u, to droga do zniszczenia człowieka. Celem postępu jest uderzenie w zespół cech, które wyróżniają człowieka w świecie – tłumaczył Jarosław Kaczyński. Przyznał, że jego ugrupowanie ma świadomość zagrożenia. Dodał, że trzeba robić wszystko, by wygrała cywilizacja zbudowana na chrześcijaństwie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl