fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

J. Kaczyński: dobrze, że okupacja się skończyła, ale muszą być wyciągnięte wnioski

Dobrze, że okupacja się skończyła, ale muszą być wyciągnięte wnioski – w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił decyzję PO o zawieszeniu protestu w Sejmie.

„Dobrze, że okupacja się skończyła, natomiast muszą być wyciągnięte wnioski, i te które dotyczą wydarzeń, które za nami, czyli tych wszystkich deliktów regulaminowych, ale także prawno-karnych, które miały miejsce. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, trzeba tak przebudować Regulamin Sejmu, aby tego rodzaje operacje były bardzo, bardzo utrudnione” – powiedział Kaczyński w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, innym wyjściem jest „uczciwa umowa między partiami – że wracamy do cywilizowanych norm, jeśli chodzi o funkcjonowanie parlamentu i jeśli chodzi o to, co się dzieje na sali parlamentarnej”.

Odnosząc się do zapowiedzi lidera PO Grzegorza Schetyny o tym, że klub Platformy złoży wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, prezes PiS ocenił, że taki wniosek jest nieracjonalny.

„Wniosek o odwołanie pana marszałka Kuchcińskiego ma charakter nieracjonalny, żeby nie powiedzieć kabaretowy” – powiedział Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że co do tego, że Marek Kuchciński „będzie dalej marszałkiem, nie ma żadnych wątpliwości”.

PAP/RIRM

drukuj