Działkowcy przeciw rozbiórkom altan

Dziś przedstawiciele komitetu „Stop rozbiórkom altan” wraz z działkowcami złożą w Sejmie listy z podpisami zebranymi pod obywatelskim projektem, który ma uchronić przed masową rozbiórką 900 000 altan w Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Pod projektem podpisało się ponad 680 tysięcy osób.

9 stycznia 2014r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok stawiający pod znakiem zapytania legalność, a więc i dalsze istnienie prawie wszystkich altan w ogrodach działkowych. NSA, przytaczając definicję altany, powołał się na definicję słownikową, zgodnie z którą należy przez nią rozumieć budowlę o lekkiej konstrukcji, często ażurowej, stawianej w ogrodzie, przeznaczonej do wypoczynku i ochrony przed słońcem i deszczem.

Patrząc na to, jak dziś wygląda większość z 900 000 altan znajdujących się w ROD, łatwo można stwierdzić, że na palcach jednej ręki można policzyć te, które zgodne byłyby z przytoczoną wyżej definicją. Altany w ROD bowiem od zawsze były małymi domkami o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym.

Aby uchronić zagrożone altany w ROD przed masową rozbiórką Polski Związek Działkowców zainicjował powstanie obywatelskiego projektu ustawy. Akcja zbierania podpisów pod projektem rozpoczęła się 18 lipca br. W krótkim czasie zyskała niekwestionowane poparcie działkowców oraz sympatyków ogrodnictwa działkowego.

Więcej informacji na stronie www.pzd.pl.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl