Z. Gryglas: Nie ma uzasadnienia dla wotum nieufności dla rządu

Platforma Obywatelska ma dziś złożyć w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło. Poparcie wniosku zadeklarowała Nowoczesna.

Szef PO Grzegorz Schetyna zażądał w zeszłym tygodniu, by premier podała rząd do dymisji. Inaczej jego partia złoży wniosek o wotum nieufności wobec gabinetu Beaty Szydło.

Zdaniem polityka rząd Prawa i Sprawiedliwości jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla rzekomej mowy nienawiści, która miała miejsce podczas Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada.

Poseł Zbigniew Gryglas z partii Porozumienie ocenia: w tej chwili nie ma żadnego racjonalnego powodu, aby odwoływać rząd, który radzi sobie bardzo dobrze. Gryglas dodaje, że neofasztystowskie transparenty, które pojawiły się na marginesie Marszu, zostały już przez władzę potępione.

– Nic się nie wydarzyło. Jedyny powód, jaki mogę sobie wyobrazić to to, że PO chce przykryć głosowanie swoich europosłów podczas obrad PE nad rezolucją ws. sankcji dla naszego kraju. To polityczne działanie, bo innego wytłumaczenia nie znajduję. Ten powód podany jako oficjalny również nie jest prawdziwy. Przypomnę, że pan prezydent jasno zajął stanowisko w tej kwestii, rząd – jak rozumiem – także podziela to stanowisko. Potępione zostały te akty ksenofobiczne, które miały miejsce podczas Marszu Niepodległości, ale były one naprawdę marginalne. Ja uczestniczyłem w tym Marszu, więc mogę potwierdzić, że był to Marsz radosnych ludzi – powiedział Zbigniew Gryglas.

Poparcie inicjatywy PO zadeklarowała Nowoczesna. Z kolei PSL i Ruch Pawła Kukiza zapowiedział, że nie podpisze się pod wnioskiem.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl