fot. PAP

J. Kaczyński: ataki na Andrzeja Dudę są bezzasadne

Kandydat PiS-u na prezydenta Andrzej Duda jest w sposób bezpardonowy i całkowicie nieuzasadniony atakowany – powiedział na konferencji prasowej w Szczecinie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS-u odniósł się do zarzutów PO, która twierdzi, że Andrzej Duda nielegalnie lobbował podczas procesu legislacyjnego dotyczącego ustawy oddającej SKOK-i pod nadzór KNF-u.

Były premier powiedział, że zarówno PiS jak i śp. prezydent Lech Kaczyński uważali, że SKOK-i powinny być objęte nadzorem. Projekt ustawy w tej sprawie, który nie uderzał w kasy, został jednak odrzucony głosami PO i PSL-u.

Kolejny projekt został skierowany przez rząd, lecz był niekonstytucyjny – przypomniał prezes PiS-u. Dodał, że w trakcie prac Grzegorz Bierecki był przyjmowany przez ministra Andrzeja Dudę. Pojawił się także w pałacu prezydenckim za czasów Bronisława Komorowskiego.

– Pan minister Andrzej Duda – nasz obecny kandydat na prezydenta RP – nie miał nic wspólnego z żadnymi niedobrymi, z punktu widzenia interesu społecznego, przedsięwzięciami przez całą swoją karierę polityczną. Natomiast, jeżeli chodzi o innego kandydata, czyli obecnego prezydenta, to on przecież nie ukrywa swoich związków i swojej ogromnej sympatii – trudno powiedzieć czym uzasadnionej – dla WSI. Nie da się zaprzeczyć, że SKOK Wołomin, na który centrala SKOK-ów nie miała żadnego wpływu, został zorganizowany przez ludzi z WSI. To jest dzisiaj problem pana Bronisława Komorowskiego, a nie problem Andrzeja Dudy – powiedział Jarosław Kaczyński.

Politycy PO zwrócili się do kandydata PiS-u Andrzeja Dudy, aby ten wycofał się z wyścigu o fotel prezydenta.

RIRM

drukuj