fot. wikipedia

J. Gowin: Liczymy się z tym, że wobec Polski może zostać uruchomiony artykuł siódmy unijnego traktatu

Liczymy się z tym, że wobec Polski może zostać uruchomiony artykuł siódmy unijnego traktatu – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin w radiowej Trójce.

Jarosław Gowin powiedział również, że nie ma powodów, aby Komisja Europejska miała zastrzeżenia wobec ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, a droga do jakichkolwiek realnych sankcji wobec Polski jest daleka.

– O ile poprzednia wersja ustaw przygotowana przez klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości rzeczywiście budziła zastrzeżenia, o tyle uważam, że do prezydenckich ustaw nie ma powodów, żeby się Komisja Europejska – mówiąc kolokwialnie – przyczepiała. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na salonach europejskich w tej chwili takim chłopcem do bicia. (…) Liczymy się z tym i pan premier Morawiecki nie jest żadnym jakby cudotwórcą i nie oczekujemy, że od jednej wizyty nagle komisarze europejscy czy liderzy niektórych państw unijnych, kierujący się zasadą politycznej poprawności, nagle staną się entuzjastami naszego rządu – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

TV Trwam News/RIRM

drukuj