J. Czaputowicz: Należy kontynuować działania w celu zakończenia konfliktu w Gruzji

Należy nadal działać na rzecz rozwiązania konfliktu w Gruzji – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Szef MSZ odwiedził linię rozgraniczenia Gruzji z nieuznawanym przez społeczność międzynarodową separatystycznym regionem Osetią Południową. Towarzyszyli mu szefowie dyplomacji Litwy, Łotwy i Gruzji oraz wicepremier Ukrainy Pawło Rozenko.

– Konieczne jest kontynuowanie międzynarodowych wysiłków na rzecz politycznego i pokojowego rozwiązania tego konfliktu terytorialnego, w tym w ramach rozmów w Genewie – podkreślił Jacek Czaputowicz.

Minister dodał, że Polska w pełni popiera stacjonującą w Gruzji misję obserwacyjną Unii Europejskiej. Szef MSZ zwrócił uwagę, że polski kontyngent jest jednym z największych wchodzących w skład misji.

Głównym celem dwudniowej wizyty czterech szefów MSZ i wicepremiera Ukrainy jest upamiętnienie 10. rocznicy rosyjskiej agresji na ten kraj.

Wspólny przyjazd do Gruzji nawiązywać ma również do wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego, głów państw Estonii, Litwy i Ukrainy oraz premiera Łotwy.

Wizyta stanowiła wyraz poparcia tych krajów dla Gruzji w obliczu rosyjskiej agresji.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl