fot. PAP/Piotr Nowak

J. Brudziński: Szczyt Rady Europejskiej obnażył problemy, z jakimi mierzy się Wspólnota. Oczekiwania dot. zmian klimatycznych są oderwane od rzeczywistości

Parlament Europejski omówił dziś wnioski z ostatniego posiedzenia Rady Europejskiej. W dyskusji wzięli udział m.in. europosłowie PiS. Ubiegłotygodniowy szczyt Rady skupił się na relacjach UE–Wielka Brytania, środkach koordynacji walki z COVID–19 i zmianach klimatycznych.

Europoseł PiS Joachim Brudziński wskazał, że szczyt Rady obnażył problemy, z jakimi mierzy się Wspólnota. Polityk odniósł się m.in. do konkluzji dotyczących zmian klimatycznych. Jego zdaniem oczekiwania urzędników Komisji w tym zakresie są oderwane od rzeczywistości.

– Przy konkluzjach dotyczących zmian klimatu wydaje się, że trwanie Komisji Europejskiej czy – moim zdaniem aberracyjnych dążeniach do podniesienia celu redukcyjnego na 2030 rok do co najmniej 55 proc. jest zupełnym oderwaniem się urzędników Komisji od rzeczywistości, jaka dzisiaj dotyka światową gospodarkę. Nikt w Chinach, USA, Argentynie, Brazylii czy Indiach nie zaprząta sobie głowy zmianami klimatu w kontekście walki ich przemysłów i gospodarek ze skutkami COVID-19 – powiedział Joachim Brudziński.

Podczas debaty w Parlamencie Europejskim głos zabrała też europoseł PiS Joanna Kopcińska, która wskazała, że działania Brukseli w walce z pandemią nie ustają. Eurodeputowana zaapelowała o solidną i odpowiedzialną współpracę w tym zakresie.

RIRM

drukuj