fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

[TYLKO U NAS] J. Brudziński: Nasi przeciwnicy krytykują nasz program i atakują nas, ale oni do zaoferowania mają jedynie złe emocje i epitety

Nawet nasi najostrzejsi krytycy nie mogą nam zarzucić jednego – że mamy program. Krytykują ten program i atakują nas, ale oni do zaoferowania mają jedynie złe emocje i epitety, czego najlepszym przykładem było piątkowe posiedzenie Sejmu. Zero merytorycznego przekazu – powiedział w sobotnim programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński.

Jak każda partia, tak i my popełniamy błędy, ale potrafimy się do nich przyznać i wyciągać wnioski – powiedział Joachim Brudziński.

PiS jest partią profesjonalną i ukształtowaną już od wielu lat na scenie politycznej. Jednak – jak każda partia i każdy człowiek – popełnia błędy, tylko w przeciwieństwie do naszych oponentów, kiedy takie błędy się nam przytrafią, potrafimy się do nich przyznać. Prezes Jarosław Kaczyński potrafi szybko zaprowadzić ład i porządek w szeregach partii. Osoby, które dopuszczają się zbyt ciężkich błędów są z tej partii usuwane – wskazał szef sztabu wyborczego partii rządzącej.

Prawo i Sprawiedliwość jest przygotowane do najbliższych wyborów parlamentarnych – dodał.

Mieliśmy świadomość, że 13 października jest terminem, który wchodzi w rachubę. Przygotowywaliśmy się do tych wyborów zakładając, że mogą one się odbyć w okresie między 13 października a 10 listopada. W piątek odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Został powołany oficjalny komitet, pełnomocnikiem wyborczym został powołany niezwykle sprawny Krzysztof Sobolewski. Od strony formalnej jesteśmy jak najbardziej przygotowani – zaznaczył polityk Zjednoczonej Prawicy.

Listy wyborcze przedstawimy w najbliższym czasie. Będą sukcesywnie ogłaszane, aby dać szansę naszym kandydatom, by ci rozpoczęli kampanię indywidualną – zaznaczył gość Radia Maryja.

Oczywistym dla nas jest, że głosy zdobywa się w „dole” – nie tylko w Warszawie, nie tylko poprzez studia telewizyjne, poprzez aktywność medialną, poprzez bilboardy, ale poprzez uruchomienie tego potencjału, który ma każdy z kandydatów na listach. Staraliśmy się tak te listy tworzyć, aby były mocne wiarygodnością ludzi, którzy będą ubiegać się o głosy wyborców, aby w docieraniu do wyborców, w pokornym proszeniu o głosy zawsze kierować się zasadą, że Polska jest jedna i nie należy Polaków dzielić na tych, którzy mieszkają w dużych miastach i na tych, którzy mieszkają w mniejszych. Taką samą wartość – z punktu widzenia naszego środowiska politycznego – mają osoby Polski pozametropolitarnej, Polski powiatowej i gminnej – zwrócił uwagę Joachim Brudziński.

Nie ma praktycznie miesiąca, aby nie wchodziły w życie nowe rozwiązania wspierające polskie rodziny i Polaków – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Nawet nasi najostrzejsi krytycy nie mogą nam zarzucić jednego – że mamy program. Krytykują ten program i atakują nas, ale oni do zaoferowania mają jedynie złe emocje i epitety, czego najlepszym przykładem było piątkowe posiedzenie Sejmu. Zero merytorycznego przekazu. (…) Staramy się robić bardzo dużo dobrego dla Polaków – uszczelniając chociażby system podatkowy, uszczelniając wszystko to, co za naszych poprzedników przypominało dziurawe wiadro, jeśli chodzi o system finansów publicznych, aby te zatrzymane w budżecie środki oddać Polakom – podkreślił szef sztabu wyborczego PiS.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Joachim Brudzińskiego można odsłuchać [tutaj].

 RIRM

drukuj