fot. PAP/EPA

J. Borrell: UE szuka dowodów na zaangażowanie Iranu w wojnę na Ukrainie

Unia Europejska szuka dowodów na zaangażowanie Iranu w wojnę na Ukrainie – poinformował przed spotkaniem szefów dyplomacji państw unijnych w Luksemburgu wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych, Josep Borrell.

Ukraina przekazała, że rosyjskie drony produkcji irańskiej zaatakowały nad ranem Kijów. W stolicy słychać było wybuchy. Zginęły co najmniej dwie osoby. Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych, Anton Heraszczenko,  powiedział, że atak skierowany był w infrastrukturę krytyczną w centrum miasta.

– Wystrzelili drony kamikadze w stronę obiektów infrastruktury krytycznej w centrum Kijowa. Do ataku doszło w pobliżu dworca. Trafili obok budynku. Sprawdzamy jego stan. Obrona przeciwpowietrzna będzie szukać skuteczniejszych sposobów na zestrzeliwanie dronów za pomocą artylerii lufowej. To ona jest najbardziej skuteczna przeciwko maszynom, które latają na bardzo niskiej wysokości – wyjaśnił Anton Heraszczenko.

Do sprawy odnieśli się też inni unijni dyplomaci. Duński minister spraw zagranicznych powiedział, ze UE powinna zdecydowanie zareagować na nowe ataki z powietrza na Kijów. Natomiast szef litewskiego MSZ ocenił, że Iran, dostarczając Rosji drony i rakiety, staje się jej wspólnikiem w agresji na Ukrainę.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl