fot. PAP/EPA

J. Biden odpowiedział na groźby W. Putina

Na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych na groźby, po jakie sięga Władimir Putin, by zastraszyć Zachód, odpowiedział Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych.

Władimir Putin ogłosił powszechną mobilizację i po raz kolejny zagroził użyciem broni jądrowej. To jawne sprzeniewierzenie się temu, co zawiera traktat o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

– Świat powinien widzieć skandaliczne czyny takimi, jakimi są. Putin twierdzi, że musiał działać, ponieważ Rosja była zagrożona, ale nikt jej nie groził i nikt poza Rosją nie szukał konfliktu – stwierdził Joe Biden.

Prezydent USA w Organizacji Narodów Zjednoczonych podkreślił, że Stany Zjednoczone chcą, by wojna zakończyła się na sprawiedliwych warunkach.

– Na warunkach, do których przestrzegania wszyscy się zobowiązaliśmy, że nie można zająć siłą terytorium innego państwa. Jedynym krajem, który stoi temu na przeszkodzie, jest Rosja – podkreślił.

Joe Biden zapowiedział, że jego kraj będzie kontynuował wspieranie Ukrainy. Do tego samego oraz do sprzeciwieniu się rosyjskiemu terrorowi, wezwał wszystkie państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl