fot. PAP/Radek Pietruszka

Europejski Tydzień Mobilności

„Żyj i ratuj życie” to spot promocyjny śląskiej policji, który wpisuje się w kończący się dziś Europejski Tydzień Mobilności.

Nadmierna prędkość od wielu lat jest główną przyczyną wypadków na polskich drogach.

Tylko w tym roku ujawniliśmy ponad 208 tys. przekroczeń prędkości – mówi kom. Krzysztof Stankiewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Na takim bezmyślnym zachowaniu najczęściej cierpi drugi człowiek.

W tym roku na drogach województwa śląskiego najwięcej wypadków było z udziałem pieszych uczestników ruchu. To jest grupa szczególnie zagrożona. Z 208 tys. ujawnionych przez nas przekroczeń prędkości ponad 100 tys. popełnionych zostało w rejonach przejść dla pieszych, czyli w tych miejscach, gdzie kierujący powinni zwolnić i zachować szczególną ostrożność – wskazuje kom. Krzysztof Stankiewicz.

Od 16 września trwa Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego prowadzona jest akcja pod hasłem „Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.  Ich głównym założeniem jest dążenie do WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Przy tej okazji śląska policja przygotowała specjalny spot o bezpieczeństwie „Żyj i ratuj życie”. To kolejna szczególna akcja funkcjonariuszy.

Mówimy o bezpieczeństwie, promujemy właściwe zachowania, nie tylko prowadzimy działania kontrolne, ale również szereg działań edukacyjno-profilaktycznych – podkreśla kom. Krzysztof Stankiewicz.

Do akcji promującej bezpieczeństwo na drodze przyłączył się Jarosław Szeja, kierowca rajdowy.

Pamiętaj, zapinaj zawsze pasy. To twój obowiązek, twoje bezpieczeństwo –  apeluje Jarosław Szeja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl