fot. PAP/EPA

Szef ONZ Antonio Guterres we wtorek spotka się z Putinem w Moskwie

Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres we wtorek złoży wizytę w Moskwie, gdzie spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem – poinformowała w piątek wicerzeczniczka prasowa Guterresa, Eri Kaneko.

Antonio Guterres odbędzie również robocze spotkanie z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem – dodała Kaneko, cytowana przez agencję Reutera.

Sekretarz generalny liczy na to, że podczas wizyty będzie rozmawiał o tym, co można zrobić, by natychmiast przywrócić pokój na Ukrainie – przekazała Kaneko. Dodała, że biuro sekretarza generalnego pozostaje w kontakcie z rządem w Kijowie w sprawie ewentualnej wizyty Guterresa na Ukrainie.

Wizytę szefa ONZ w Moskwie potwierdził również w rosyjskich agencjach prasowych rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl