Izdebski: czekamy na ruch z Ministerstwa Rolnictwa

Czekamy na ruch ze strony Ministerstwa Rolnictwa mówi szef OPZZ Sławomir Izdebski w rozmowie z RIRM.

Rolnicy, którzy przybyli wczoraj ciągnikami do Warszawy, kontynuują swój protest w miejscowości Zakręt nieopodal stolicy. Policja spisuje kierujących ciągnikami.

Organizator protestu Sławomir Izdebski zapowiedział, że zebrani będą na miejscu do południa.

Czekamy do 12.00, ponieważ oczywiście przekazaliśmy jeszcze, skoro minister rolnictwa jeszcze wczoraj publicznie wypowiadał się, że podpisał porozumienia. Jest to szczyt bezczelności, bo inaczej tego nie da się nazwać. PSL z PSLem podpisują porozumienia. Rolników wyprasza się z rozmów, bowiem jeżeli mówi się trzy razy nie i w ogóle nie chce się przystąpić do dyskusji nad jakimkolwiek postulatem z tych głównych, nie z tych pozostałych, na które się zgodziliśmy. Niestety, jeżeli do 12.00 nic się tutaj nie zmieni, nie będzie żadnych informacji dotyczących jakiegokolwiek ruchu ze strony ministerstwa, to rolnicy zawracają i rozjeżdżamy się na blokady. Blokujemy cały kraj – powiedział Sławomir Izdebski.

Rolnicy domagają się dopłat do produkcji trzody w związku z rosyjskim embargiem oraz rekompensat za szkody łowieckie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl