fot. FB/Motocyklowy Rajd Piaśnicki

IV Motocyklowy Rajd Piaśnicki

Z rynku w Wejherowie wyruszy dziś IV Motocyklowy Rajd Piaśnicki. Uczestnicy wydarzenia uczczą pamięć ofiar zbrodni dokonanej przez hitlerowców na początku II wojny światowej w Lasach Piaśnickich.

Celem rajdu jest upowszechnianie wiedzy i świadomości o ludobójstwie w Lesie Piaśnickim, tak by pamięć o pomordowanych przetrwała. Uczestnikami Rajdu są motocykliści, którym zależy na propagowaniu wiedzy o Martyrologii Piaśnicy.

Marcin Drewa, organizator wydarzenia i społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy, akcentuje, że z roku na rok rajd cieszy się coraz większym zainteresowanym.

To kolejne wydarzenie w którym jednoczymy się, aby oddać hołd polskim bohaterom, ofiarom II wojny światowej, wszystkim którzy zginęli podczas II wojny światowej na Pomorzu, na Kaszubach (mówimy o ok. 12-14 tys. osób). Spotykamy się również po to, aby propagować wiedzę o martyrologii II wojny światowej z bardzo mocnym uwzględnieniem Lasu Piaśnickiego. Motocykliści (ok 1 tys. uczestników) przyjeżdżają z całej Polski. Zainteresowanie z roku na rok jest coraz większe z czego bardzo się cieszymy – podkreśla Marcin Drewa.

IV Motocyklowy Rajd Piaśnicki rozpocznie się o godz. 14.00 na placu Jakuba Wejhera w Wejherowie. Motocykliści udadzą się stamtąd do piaśnickiej nekropolii, gdzie o godz. 15.00 sprawowana będzie Msza święta. Po Eucharystii przewidziane są prelekcja historyczna i poczęstunek.

Patronat Narodowy nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda. Partnerami akcji są IPN oraz m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM

drukuj