IS werbuje w internecie. Ekspert radzi: uważajmy na e-maile

Terroryści z samozwańczego Państwa Islamskiego coraz częściej werbują przez internet. Ofiary takich werbunków są coraz młodsze. Dżihadyści w sieci działają bardzo sprawnie. Do jej użytkowników docierają poprzez portale społecznościowe czy pocztę elektroniczną.

Dr Leszek Pietrzak, ekspert ds. bezpieczeństwa, apeluje o ostrożność. Jak mówi, powinniśmy uważać w szczególności na przychodzące maile, ponieważ terroryści mogą się podszywać pod różnego rodzaju organizacje. Specjalista spodziewa się nasilenia tego typu akcji w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO w Polsce.

– Możemy otrzymywać różnego rodzaju oferty nawiązania kontaktu czy wzięcia udziału w jakiejś akcji, która będzie toczyła się pod zupełnie innym tytułem niż jej faktyczny cel. Jeśli mamy uzasadnione podejrzenia nt. jakiejś strony, czy jakiejś oferty, która krąży w internecie, to z takowymi informacjami można zwrócić się do policji czy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które generalnie odpowiadają za bezpieczeństwo Polaków – radzi ekspert.

Międzynarodowe Centrum Antyterrorystyczne poinformowało, że do terrorystów z IS przyłączyło się 4 tys. obywateli Unii Europejskiej, w większości mężczyzn. Media podają, że w szeregi dzihadystów włączają się nawet 14 latki z Europy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl