Japonia: los zakładników IS nieznany, choć termin ultimatum minął 

Władze Japonii oświadczyły w piątek, że nie otrzymały od dżihadystów z Państwa Islamskiego informacji na temat losu dwóch japońskich zakładników. Grożąc zabiciem obu więźniów Państwo Islamskie wyznaczyło Tokio 72-godzinne ultimatum począwszy od wtorku.

„Nie ma wiadomości” od czasu, kiedy termin ultimatum upłynął w piątek o godzinie 14.50 czasu japońskiego (godz. 6.50 w Polsce) – oświadczył rzecznik rządu Yoshihide Suga na briefingu prasowym.

Dżihadyści z IS zagrozili w opublikowanym we wtorek nagraniu wideo, że zamordują dwóch schwytanych w Syrii Japończyków, jeśli w ciągu 72 godzin nie otrzymają okupu w wysokości 200 mln dolarów. Autentyczności nagrania nie udało się dotychczas potwierdzić. Przypominało ono jednak poprzednie tego rodzaju, na których pokazano egzekucje dwóch dziennikarzy i trzech wolontariuszy zachodnich.

Rząd Japonii oficjalnie odrzucił możliwość „ustępstw wobec terrorystów” i zażądał niezwłocznego uwolnienia swoich obywateli. Japonia wcześniej zadeklarowała swoje poparcie dla koalicji państw walczących z IS, które opanowało już znaczne terytoria Syrii i Iraku.

PAP 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl