Niemcy. Wzrosła liczba osób, którzy wyjechali przyłączyć się do ISIS

Liczba osób, którzy wyjechali z Niemiec do Syrii i Iraku w celu przyłączenia się do islamistycznej organizacji tzw. Państwo Islamskie, w ostatnich miesiącach urosła – poinformowała w środę agencja prasowo-informacyjna Niemiec (Deutsche Presse-Agentur), powołując się na dane Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (Bundesamt für Verfassungsschutz).

Do 20 lipca kraj opuściło w tym celu łącznie 840 kobiet i mężczyzn.

Jedna czwarta z nich (ok. 210 osób) miała tureckie obywatelstwo lub „pochodzenie tureckie” – podał Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV).  Blisko 280 osób powróciło do Niemiec, a 140 zginęło w walkach. Około jednej piątej (170) stanowią kobiety, w tym w przeważającej części młodsze niż 30 lat.

Do końca 2015 roku na obszary objęte islamistycznym konfliktem zbrojnym wyjechało z Niemiec ok. 760 islamistów, do połowy maja liczba ta wzrosła do co najmniej 820.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl