Irak. ONZ: ok. 2 tys. członków sił bezpieczeństwa zginęło w listopadzie

Blisko dwa tysiące członków irackich sił bezpieczeństwa zginęło w listopadzie w całym kraju, zwłaszcza w ofensywie odbijania Mosulu z rąk tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) – poinformowała w czwartek ONZ.

Według oenzetowskiej misji w Iraku w ubiegłym miesiącu śmierć poniosło 1 959 członków sił bezpieczeństwa, a 450 zostało rannych.

W ramach rozpoczętej 17 października rządowej ofensywy na Mosul – drugie co do wielkości miasto Iraku i ostatni duży ośrodek miejski w tym kraju kontrolowany przez ISIS – irackie wojska rządowe i siły kurdyjskie otaczają miasto od północy, wschodu i południa, podczas gdy oddziały Mobilizacji Ludowej (koalicji wspieranych przez Iran ugrupowań szyickich) próbują wedrzeć się od zachodu.

Ofensywa posuwa się naprzód powoli, głównie ze względu na to, że w kontrolowanych przez islamistów częściach Mosulu przebywa wciąż ponad milion ludzi, ale także przez silny opór stawiany przez islamistów podczas wyzwalania miasta.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl