PAP/EPA

32 zabitych i 110 rannych w podwójnym zamachu w Bagdadzie

Liczba ofiar śmiertelnych podwójnego samobójczego zamachu bombowego w czwartek na zatłoczonym targu w stolicy Iraku Bagdadzie wzrosła do 32. 110 osób zostało rannych.

Irackie MSW poinformowało, że pierwszy zamachowiec uruchomił swój pas szahida na targu odzieży używanej na placu Tajaran. Gdy tłum ludzi zebrał się, by pomóc poszkodowanym, drugi zamachowiec samobójca zdetonował swoje materiały wybuchowe.

Minister zdrowia Hassan al-Tamimi poinformował, że w zamachach zginęły 32 osoby, a rannych zostało 110, część z nich jest w ciężkim stanie.

Lekarze wyrazili obawy, że w 10-milionowej metropolii, w której cały personel medyczny został postawiony w stan pełnej gotowości, liczba ofiar będzie nadal rosła.

Na placu, na ruchliwym skrzyżowaniu Bagdadu, widać było kałuże krwi, a także strzępy ubrań.

Były to pierwsze od trzech lat samobójcze zamachy bombowe wymierzone w tętniącą życiem dzielnicę handlową Bagdadu – zwraca uwagę agencja AP. Samobójczy zamach bombowy miał miejsce w tym samym rejonie w 2018 roku, krótko po tym, jak ówczesny premier Hajdar al-Abadi ogłosił zwycięstwo nad dżihadystyczną organizacją zbrojną Państwo Islamskie (IS). Zginęło wtedy 31 osób.

Na razie nikt nie przyznał się do podwójnego zamachu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl