Ile kosztują podatnika podróże prezes Gaj?

Ile kosztują nas podróże zagraniczne prezes UKE Magdaleny Gaj – pytają premiera posłowie PiS. Z odpowiedzi na interpelacje posła Macieja Małeckiego wynika, że Szefowa UKE w zagranicznych delegacjach spędziła 71 dni w 2012 i 84 w 2013 r. Jeśli doliczymy do tego 26 dni ustawowego urlopu to nie było jej w urzędzie co drugi dzień.

Poseł wskazuje, że większość pytań o koszty podróży, jakie w tej sprawie wystosował do ministra Michała Boniego pozostała bez odpowiedzi.

– Dlaczego podpisująca odpowiedź na moją interpelację wiceminister Olszewska ukryła ile polskiego podatnika kosztowały podróże zagraniczne prezes UKE. Ukryła również kto latał z panią prezes w delegacje zagraniczne. Polscy podatnicy (każdy z nas) ma prawo wiedzieć jak wykorzystywane są pieniądze z podatków oraz ile kosztują wyjazdy zagraniczne urzędników – powiedział pos. Maciej Małecki.

Poseł Maciej Małecki zapowiedział że złoży dziś kolejną interpelację tym razem do premiera Donalda Tuska.

Ponawiam pytania o koszty, które przedstawiłem wcześniej w interpelacji do ministra administracji i cyfryzacji. Ze względu na bardzo dziwną postawę wiceminister Małgorzaty Olszewskiej pytam pana premiera Donalda Tuska o to, czy pani wiceminister też brała udział w którymś z tych wyjazdów. Oprócz interpelacji, którą składam do pana premiera Donalda Tuska przygotowuję i składam wniosek do NIK o zbadanie rzetelności, gospodarności i celowości wyjazdów urzędników UKE na czele z panią prezes – dodał pos. Maciej Małecki.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl