fot. pixabay.com

Hiszpania: Rząd nie zgadza się na przymusowe szczepienie obywateli

Rząd Hiszpanii Pedro Sancheza ogłosił w poniedziałek, że nie zgodzi się na obowiązkowe poddawanie obywateli szczepieniom przeciwko koronawirusowi. Przyznał, że przymusu szczepień nie będzie nawet w sytuacji dalszego nasilenia się pandemii.

Jak powiedziała w poniedziałek minister zdrowia, Carolina Darias, rząd Hiszpanii całkowicie odrzuca sugestie rządów niektórych wspólnot autonomicznych, aby zmuszać obywateli do szczepień przeciwko COVID-19.

„Nie ma takiej potrzeby, gdyż obywatele masowo szczepią się (…), a obecne przepisy są wystarczająco skuteczne, aby powstrzymać rozwój pandemii” – powiedziała minister zdrowia.

Deklaracja Caroliny Darias jest reakcją na prośbę m.in. regionalnego rządu Kantabrii, który wezwał resort zdrowia Hiszpanii do wprowadzenia obowiązku szczepienia się przeciwko COVID-19.

W ostatnich tygodniach w Hiszpanii wraz z masowymi szczepieniami służby medyczne obniżają granicę wieku dla osób przyjmujących preparaty przeciw COVID-19.

W poniedziałek na Wyspach Kanaryjskich ruszyły pierwsze w Hiszpanii szczepienia osób w wieku 12-17 lat bez konieczności wcześniejszego umawiania się na wizytę. Pod koniec lipca szczepienia w tej grupie wiekowej rozpoczął Kraj Basków.

W Hiszpanii dotychczas proces szczepień zakończyło prawie 27 mln osób, a blisko 32 mln obywateli otrzymało jedną dawkę preparatu przeciwko COVID-19.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl