fot. PAP/EPA

Hiszpania: Około 70 dróg nieprzejezdnych wskutek przejścia orkanu Barra

W Hiszpanii około 70 dróg jest dziś nieprzejezdnych z powodu intensywnych opadów śniegu oraz podtopień, jakie przyniósł orkan Barra. Trudności w podróżowaniu utrzymają się, jak ostrzegli meteorolodzy, co najmniej do niedzieli.

Jak podała hiszpańska Generalna Dyrekcja Ruchu Drogowego (DGT), prawie 40 dróg krajowych zostało zasypanych śniegiem lub podtopionych tylko podczas kilku godzin dzisiejszego poranka. Ruch samochodowy na nich jest niemożliwy.

Z danych DGT wynika, że najwięcej nieprzejezdnych z powodu zasp śnieżnych dróg występuje w północnych wspólnotach autonomicznych Hiszpanii, głównie w Asturii, Kantabrii, Kraju Basków, Katalonii, Aragonii, a także w regionie Nawarry.

Do dzisiejszego popołudnia w całej Hiszpanii pracowało na drogach prawie 700 pługów śnieżnych.

Z kolei w położonej na północnym zachodzie kraju Galicii od wtorku utrzymują się intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Jednym z najbardziej zalanych wodą miast regionu jest dziś La Coruna. Z powodu podtopień wyłączono tam z ruchu kilkanaście ulic.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl