I Międzynarodowy Kongres nt. prześladowań chrześcijan

W Madrycie rozpoczyna się dziś I Międzynarodowy Kongres na temat prześladowań chrześcijan. Odbędzie się on pod hasłem „Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami”.

W kongresie wezmą udział m.in. mąż i najmłodsza córka Asii Bibi, chrześcijanki skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo, dwie dziewczyny, którym udało się uciec z Boko Haram oraz księża biskupi Iraku, Syrii czy Nigerii.

Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGo w Polsce, podkreśla, że trzeba informować świat o dramacie chrześcijan jaki doświadczają w tych krajach, żeby więcej ludzi zdało sobie sprawę z tej tragedii.

– Nie mamy żadnych wątpliwości, że ten kongres jest możliwością powiedzenia bezpośrednio o problemach, jakich chrześcijanie dostarczają. Uważamy, że na świecie ciągle za mało mówi się o prześladowaniach chrześcijan. Uważamy, że rządzący za mało przejmują się tym problemem i nie robią wszystkiego, aby powstrzymać dramat rozgrywający się na naszych oczach – zaznacza Magdalena Korzekwa.

Na stronie internetowej CitizenGo można podpisać petycję w tej sprawie. Podczas kongresu zostanie ona przekazana przedstawicielom prześladowanych chrześcijan, jako symbol solidarności z nimi.

RIRM

drukuj