fot. pixabay.com

W Hiszpanii napływ nielegalnych imigrantów zwiększył się o 20 proc.

Pomiędzy styczniem a połową kwietnia 2021 r. do Hiszpanii dotarło w sposób nielegalny blisko 7,2 tys. imigrantów, czyli o 20 proc. więcej niż w podobnym okresie 2020 r., wynika z opublikowanych w środę szacunków MSW tego kraju.

W raporcie wskazano, że wśród przybywających w sposób niezgodny z prawem imigrantów dominowali obywatele państw Afryki Północnej, głównie Maroka, a także krajów Afryki Subsaharyjskiej.

MSW Hiszpanii odnotował, że zanotowana od stycznia do połowy kwietnia 2021 r. liczba nielegalnych imigrantów była większa o ponad 2 tys. niż w tym samym okresie w latach 2017 i 2018.

W ciągu pierwszych 3,5 miesięcy 2021 r. głównym kierunkiem napływu nielegalnych imigrantów na terytorium Hiszpanii były Wyspy Kanaryjskie. Na archipelag ten dotarło w tym czasie 4 tys. osób, czyli ponad dwukrotnie więcej w stosunku do okresu 1 stycznia-15 kwietnia 2020 roku.

MSW Hiszpanii odnotowało, że pandemia miała wyraźny wpływ na zmniejszenie się liczby osób docierających w sposób nielegalny do północnoafrykańskich enklaw tego kraju: Ceuty i Melilli, gdzie do wiosny 2020 r. dochodziło do regularnych prób przeskakiwania płotów granicznych. Pomiędzy 1 stycznia a 15 kwietnia 2021 r. nastąpił tam spadek liczby nielegalnych przybyszów o 65 proc. wobec analogicznego okresu w 2020 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl