fot. Mateusz Matuszak

„Pomóż im wrócić do szkoły”

“Pomóż im wrócić do szkoły” – pod takim hasłem trwa kampania zbierania materiałów szkolnych dla dzieci z rodzin ubogich w Hiszpanii. Prowadzi ją organizacja pozarządowa Posłańcy Pokoju, której założycielem jest ks. Ángel García, znany z działalności charytatywnej i społecznej.

Hiszpania zajmuje drugie miejsce w UE, po Rumunii, jeśli chodzi o ubóstwo dziecięce. Według statystyk ponad 2,3 mln dzieci żyje poniżej pułapu ubóstwa. “Szacuje się, że w tym roku ok. 750 tys. dzieci nie ma niezbędnych materiałów szkolnych, aby rozpocząć nowy rok”, czytamy w komunikacie Posłańców Pokoju.

W kampanii “Pomóż im wrócić do szkoły” apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o solidarność, aby wypełnić szkolne plecaki nie tylko potrzebnymi materiałami, ale także radością i wiarą w przyszłość. “Chodzi szczególnie o dzieci z rodzin najbardziej ubogich i dotkniętych kryzysem”, czytamy w komunikacie. Do akcji włączyła się również hiszpańska poczta.

Posłańcy Pokoju to organizacja pozarządowa, którą założył ks. Ángel García Rodríguez, znany powszechnie jako Ojciec Ángel. W kraju i za granicą prowadzi on szeroką działalność charytatywną na rzecz dzieci, chorych i osób w podeszłym wieku. W ostatnim czasie Posłańcy Pokoju zorganizowali szereg kampanii, aby pomóc rodzinom oraz rannym w Gazie i w Syrii.

Marek Raczkiewicz CSsR, Hiszpania/RIRM

drukuj