Ks. kard. Antonio Canizares odpowiada na ataki lewackich środowisk

Ks. kard. Antonio Canizares odpowiada na ataki ze strony zwolenników ideologii gender i lewackich środowisk. Wraz z innymi hiszpańskimi biskupami ostrzegał on wiernych przed ideologią gender i jej skutkami dla rodziny i społeczeństwa. W związku z tym duchowni stali się celem politycznej i medialnej nagonki i posądzani o  nawoływanie do przemocy domowej oraz naruszanie praw kobiet.

Odpowiadając na te ataki były prefekt Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów opublikował komunikat, w którym podkreślił, że zna sytuację kobiet, które są ofiarami ucisku i niesprawiedliwości. Dodał, że Kościół wspomaga kobiety, choć nie rozgłasza swojej działalności.

– W kościele do codzienności należy odwiedzanie kobiet, troska o nie i szukanie konkretnych rozwiązań, aby im pomóc. Nie wszystkie jednak fakty podawane są do wiadomości  publicznej. Nikt się nimi nie szczyci, ale są one realizowane w prostocie i w cichej pracy – piszę kard. Antonio Canizares. Jest to rewolucja na rzecz przemiany społecznej, której nie da się zatrzymać. W tej przemianie kościół bierze aktywny udział, ale w duchu miłości, ponieważ nie wystarczy oklaskiwać popraw, ale trzeba je utrzymać i walczyć o ich dalszy rozwój. W tej walce z niesprawiedliwością wezmę udział zawsze – napisał ks. kard. Antonio Canizares.

W odpowiedzi na ataki jeden z adresatów medialnej nagonki ks. abp Francisco Perez podkreślił, że być może nadejdą czasy, że za obronę Ewangelii duchowni zostaną postawieni przed sądem.

RIRM/o. Marek Raczkiewicz CSsR

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl