fot. pixabay.com

Atak na symbole wiary w Hiszpanii

Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich w Hiszpanii walczy z lewicowym rządem w obronie krzyży. Na terenie całego kraju lokalne władze usiłują wyburzyć setki krzyży znajdujących się w przestrzeni publicznej.

Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich obecnie prowadzi ponad 100 procesów sądowych w różnych obszarach Hiszpanii. Dotyczą one m.in. wysiedlania z kościołów, obrony życia, a także indoktrynacji dzieci wbrew woli ich rodziców. Ostatnio organizacja staje w obronie krzyży.

„Hiszpania zamienia się w kraj, gdzie prześladuje się wiarę i rodzinę. Katolickie krzyże znajdują się w niebezpieczeństwie na terenie całego kraju, chociaż Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał ich obecność w przestrzeni publicznej za zgodne z prawem w państwie bezwyznaniowym, jakim konstytucyjnie jest Hiszpania” – oznajmiła Polonia Castellanos, przewodnicząca Stowarzyszenia Prawników Chrześcijańskich.

Rząd niszczenie krzyży tłumaczy tym, że są one symbolem frankizmu. Jednak w rzeczywistości, jak wskazuje przewodnicząca stowarzyszenia, oskarżenia są jedynie pretekstem.

„W rzeczywistości oskarżenia o frankizm to pretekst. Jedynym prawdziwym powodem wyburzania krzyży jest patologiczna nienawiść” – stwierdziła Polonia Castellanos.

Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich wytoczyło kilkadziesiąt procesów w obronie krzyży i w wielu przypadkach już wygrało. Jednak takie sytuacje zdążają się nagminnie, ponieważ rząd na ten cel przeznacza duże środki pieniężne. Dlatego też Stowarzyszenie rozpoczęło akcję pod hasłem: „Broń swojego krzyża”. Dzięki niej obywatele Hiszpanii będą mogli zgłaszać zamiar zniszczenia przez władze symboli religijnych, a to pozwoli Stowarzyszeniu podjąć działania prawne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl