fot. flickr.com

Hiszpania: Przełożony generalny redemptorystów odwiedził wspólnotę w Astordze

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela obchodzi święto swojego założyciela Alfonsa Marii Liguoriego, doktora Kościoła, kaznodziei, moralisty i muzyka. Przełożony generalny redemptorystów odwiedził dzisiaj wspólnotę w Astordze w Hiszpanii.

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela obchodzi święto swojego założyciela Alfonsa Marii Liguoriego (1696-1787), doktora Kościoła, kaznodziei, moralisty i muzyka. W sytuacji pandemii „św. Alfons wzywa nas w imieniu Jezusa, abyśmy pocieszali tych, którzy płaczą, i opatrywali rany złamanych serc” – napisał w okolicznościowym liście Michael Brehl, przełożony generalny redemptorystów.

 „Kiedy obchodzimy to święto, w wielu krajach nasze kościoły są nadal zamknięte, a lud nie może wraz z nami uczestniczyć w Eucharystii. Z kolei w innych krajach restrykcje ograniczają liczbę osób, które mogą być fizycznie obecne w kościele. Jednak to nie wszystko. Skutki pandemii Covid-19 – gospodarcze, społeczne i polityczne – tak naprawdę dopiero zaczynają być odczuwalne na całym świecie. W tej sytuacji św. Alfons wzywa nas w imieniu Jezusa, abyśmy pocieszali tych, którzy płaczą, i opatrywali rany złamanych serc. Przypomina nam, że w tym właśnie celu zostaliśmy namaszczeni przez Pana darem Ducha” – czytamy w liście.

Przełożony generalny redemptorystów odwiedził dzisiaj wspólnotę w Astordze w Hiszpanii. Z powodu koronawirusa zmarło tutaj kilku zakonników, a wielu się zaraziło. Michael Brehl odprawił Mszę św. i spotkał się z miejscową wspólnotą.

o. Marek Raczkiewicz CSsR

drukuj