Madryt: 47 Krajowy Tydzień dla Instytutów Życia Konsekrowanego

„Powołał tych, których on sam chciał (Llamó a los que Él quiso)” – pod takim hasłem trwa w Madrycie 47 Krajowy Tydzień dla Instytutów Życia Konsekrowanego. Obrady otworzył ks. kard. Carlos Osoro.

Wybór tematu nawiązuje do październikowego Synodu Biskupów, który zostanie poświęcony młodzieży. Madrycki Instytut Teologiczny Życia Zakonnego (ITVR) pragnie w ten sposób włączyć się do refleksji nad współczesną młodzieżą. Chodzi przede wszystkim o konkretne powołanie do tej rzeczywistości kościelnej, jaką jest życie konsekrowane. “Zycie zakonne znajduje się w sercu Kościoła, rodzi się w nim i na niego jest ukierunkowane. Należy do życia, świętości i misji Kościoła. Wiemy, że Bóg nadal powołuje”, podkreślają organizatorzy.

Obrady otworzył ks. kard. Osoro krótką medytacją paschalną. Pierwszą konferencję na temat dzisiejszej młodzieży i mediów społecznościowych wygłosił znany dziennikarz Radia Cope Carlos Herrera. Kolejne tematy dotyczą m.in. powołania w Piśmie św., wyzwań, jakie stają przed duszpasterstwem powołaniowym oraz rozpoznania powołania. Uczestnicy mogą też wysłuchać świadectw powołaniowych pochodzących z różnych forma życia konsekrowanego. Wezmą też udział w modlitwie Taizé.

Obrady zakończy w niedzielę 8 kwietnia ks. abp José Rodríguez Carballo OFM, sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

o. Marek Raczkewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl