„Formacja i współpraca” – spotkanie prowincjałów Zakonu Kaznodziejskiego z całej Europy

W klasztorze św. Tomasza z Akwinu w Sewilli trwa spotkanie prowincjałów Zakonu Kaznodziejskiego z całej Europy. Bierze w nim udział generał dominikanów o. Bruno Cadoré.

W spotkaniu uczestniczą przełożeni prowincjalni dominikanów z Europy, ich wikariusze oraz zarząd generalny (IEOP – Inter-European Order of Preachers). Odbywa się ono regularnie każdego roku tuż po Wielkanocy. Ostatnie miało miejsce w Krakowie (2017). Temat obrad w Sewilli to „Formacja i współpraca” w jednostkach Zakonu Kaznodziejskiego w Europie. Równolegle trwa spotkanie promotorów powołaniowych. W ostatnim dniu obydwie grupy spotkają się na sesji plenarnej.

W Hiszpanii istnieją dwie jednostki Zakonu Kaznodziejskiego. W 2016 r. powstała prowincja Hiszpania w wyniku połączenia trzech dawnych prowincji: Aragonii, Betyki i Hiszpanii. Posiada 35 wspólnot, w których żyje ok. 380 zakonników. Z kolei wikariat Rosario liczy 80 członków i 8 wspólnot. Spotkanie w Sewilli zakończy się 7 kwietnia.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl