fot. PAP/EPA

Hiszpania: Premier Sanchez ustalił datę wyborów na 28 kwietnia

Przedterminowe wybory parlamentarne w Hiszpanii odbędą się 28 kwietnia – ogłosił w piątek premier tego kraju Pedro Sanchez. Powodem jest odrzucenie przez Kongres Deputowanych rządowego projektu budżetu.

„Wybierając pomiędzy nierobieniem niczego i dalszym trwaniem bez budżetu, a udzieleniem głosu Hiszpanom, wybieram to drugie. Hiszpania musi dalej iść naprzód z tolerancją, szacunkiem, umiarkowaniem i zdrowym rozsądkiem” – oświadczył Sanchez po posiedzeniu rządu, w wystąpieniu transmitowanym w telewizji.

„Zaproponowałem rozwiązanie parlamentu i rozpisanie wyborów na 28 kwietnia” – powiedział premier.

Decyzja o rozpisaniu przedterminowych wyborów zapadła po odrzuceniu w środę rządowego projektu tegorocznego budżetu przez izbę niższą hiszpańskiego parlamentu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl