Prawo stałego pobytu za kupno mieszkania w Hiszpanii

Cudzoziemiec, który kupi w Hiszpanii mieszkanie, otrzyma prawo stałego pobytu w tym kraju – zapowiedział we wtorek przedstawiciel rządu hiszpańskiego. Nie sprecyzował jednak minimalnej kwoty, jaką należy wydać na kupno mieszkania.

Koncepcja zastępowania imigracji zarobkowej „imigracją inwestycyjną”, w myśl której część państw chętnie udziela stałych, drogich wiz pobytowych osobom dobrze sytuowanym materialnie, będzie realizowana w Hiszpanii w formie ich udzielania cudzoziemcom kupującym mieszkania w tym kraju.

Jak zapowiedział we wtorek sekretarz stanu ds. gospodarki i pomocy przedsiębiorstwom Fernando Jimenez Latorre, w ciągu tygodnia lub dwóch w Hiszpanii wejdzie w życie odpowiednia ustawa. Latorre przedstawił ten zaawansowany projekt na konferencji przedsiębiorców w Madrycie. Nie podał jednak minimalnej ceny rynkowej, jaką powinno mieć mieszkanie, którego zakup będzie upoważniał cudzoziemca do uzyskania stałej wizy pobytowej.

Konserwatywny rząd Hiszpanii zastanawia się także nad nowym uregulowaniem prawnym dotyczącym udzielaniem pozwoleń na stały pobyt cudzoziemcom inwestującym w tym kraju.

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl