Czarnecki: Unia bankowa zwiększy brak zaufania do instytucji UE

W Parlamencie Europejskim miała miejsce debata na temat dalszego kształtowania wspólnego systemu nadzoru nad bankami UE. Ostateczne głosowanie nad nowymi zasadami, zostało odłożone, w celu umożliwienia dalszych rozmów pomiędzy Parlamentem Europejskim i Europejskim Bankiem Centralnym, o odpowiedzialności tego ostatniego, jako kontrolera systemu.

– Zgadzam się z Premierem Czech Peterem Neczasem, który mówi, że Europa paru prędkości już tak naprawdę istnieje. Ona istnieje i unia bankowa tę Europę rożnych prędkości tylko pogłębi i zwiększy brak zaufania do instytucji Unii Europejskiej wśród obywateli i wśród podatników europejskich – akcentował podczas debaty Ryszard Czarnecki, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego.

Europoseł zwrócił uwagę na obawy ludzi, którzy wybierają posłów do Europarlamentu; którzy mówią, że ratowanie banków w kryzysie, podobnie jak było to poprzednio, odbywać się będzie z kieszeni zwykłych ciułaczy – tych, którzy oszczędzają na co dzień. Akcentował, by tych obaw nie lekceważyć.

Jak dodał Ryszard Czarnecki, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego – koszty unii bankowej będą olbrzymie, większe niż paktu fiskalnego.

– Zagrożenia dla depozytów banków wystąpią nie tylko w moim kraju, ale w innych krajach również, bo tak naprawdę nie wiadomo ile pieniędzy włożymy do wspólnego kotła. Jak duże jest to ryzyko świadczy postawa banków niemieckich. Niemcy nie chcą, aby temu systemowi poddać banki komunalne i banki landowe i to jest najlepszy przykład, że pragmatycznie Niemcy boją się tej inicjatywy – zaznaczył europoseł Ryszard Czarnecki.

EKR/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl