Hiszpania: biskupi sprzeciwiają się ustawie dot. dewiantów seksualnych

Księża biskupi z metropolii madryckiej sprzeciwiają się przepisom o integralnej ochronie przed dyskryminacją z powodu orientacji i tożsamości płciowej w regionie Madrytu uchwalonym w ubiegłym miesiącu przez parlament. Wydali oni komunikat w tej sprawie.

Podkreślają w nim, że ustawa opiera się na antropologii, „która neguje różnicę płciową między kobietą i mężczyzną oraz cielesno-duchową jedność osoby”.

Tym samym – jak dodają – ustawa jest sprzeczna z prawem naturalnym oraz anuluje nauczanie Pisma Świętego i Kościoła – wyjaśnia o. Marek Raczkiewicz CSsR.

Biskupi podkreślają, że ustawa jest atakiem na wolność religijną i sumienie, na prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a także na wolność nauczania oraz na wolność osób do kierowania swoim życiem czy też proszenia o pomoc także religijną. >>Partie duże, związki zawodowe, większość mediów oraz dużo firm chce narzucić ideologicznie jedno myślenie, które anuluje wolność i odwagę, by szukać prawdy o ludzkiej osobie w jej cielesno-duchowej jedności i różnicy płciowej. Prawnie narzuca się ideologię, w tym wypadku gender, i ogranicza wolność sankcjami i prześladowaniam<<  czytamy w nocie – mówi o. Marek Raczkiewicz.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Środowiska LGBTI zapowiedziały, że pozwą biskupów do sądu, ponieważ nawołują do mowy nienawiści.

RIRM

drukuj