Nauczyciel dla każdego

POLSKA

Mówi Damian, lat 24, student Akademii Rolniczej w Krakowie:

Jan Paweł II był nauczycielem dla każdego młodego człowieka. Wydaje mi się jednak, że dopiero teraz ludzie zaczynają Go słuchać, po śmierci. Ja osobiście także częściej sięgam po książki i dokumenty, które napisał. Niezapomniane są chwile sprzed dwóch lat. Wycisnęły one piętno i myślę, że nie tylko na ludziach wierzących, ale także na tych, którzy deklarują się jako niewierzący. Przecież oni też w jakiś sposób realizują przesłanie Jana Pawła II. Tym dniom towarzyszy zaduma. Ojciec Święty Jan Paweł II był wielkim człowiekiem. Odszedł, ale my musimy żyć dalej i nie możemy zapominać o tym, co było. Musimy trwać przy nauce Jana Pawła II.

Mieliśmy ogromne szczęście, że mogliśmy żyć w tym samym czasie, co Sługa Boży Jan Paweł II. Mogliśmy na Niego patrzeć, słyszeć Jego słowa. Tym szczególnym dniom towarzyszy przede wszystkim poczucie ogromnego szczęścia, że mieliśmy tę możliwość. Musimy nasze doświadczenie ponieść dalej, przekazać młodszemu pokoleniu. Ojciec Święty Jan Paweł II był dla mnie kimś bardzo ważnym. Był osobą, od której bił ogromny blask, był niesamowitym człowiekiem.

not. MB

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl