Kolejny krok ku pojednaniu

O potrzebie wspólnego świadectwa Kościołów z Polski i Rosji, a także o dialogu społeczeństw, rozmawiają uczestnicy konferencji pt.: „Przyszłość chrześcijaństwa w Europie. Rola Kościołów i narodów Polski i Rosji”. Spotkanie rozpoczęło się wczoraj na UKSW w Warszawie.

Pierwszy dzień kongresu wypełniły dyskusje historyków na temat relacji polsko-rosyjskich. Dziś będzie mowa o przyszłości chrześcijaństwa w Europie i potrzebie wspólnego świadectwa Kościoła katolickiego i Kościoła prawosławnego. Trzeci dzień konferencji wypełnią warsztaty.

Liderzy wspólnot i organizacji kościelnych, tak prawosławnych, jak i katolickich, dyskutować będą o roli chrześcijańskich mediów, o dialogu z niewierzącymi, o wspólnej promocji życia i rodziny oraz pracy charytatywno-społecznej.

Ks. bp Wojciech Polak, Sekretarz Generalny KEP podkreśla, że ta konferencja jest swoistym pokłosiem podpisanego w ubiegłym roku przesłania do narodów Polski i Rosji.

Konferencja jest szansą na wzajemną wolę powracania do tego ważnego dla naszych Kościołów tekstu, z nadzieją, że otwieramy nowy etap. Zwłaszcza etap wzajemnych relacji, który już nie tylko będzie dotyczyć kontaktów oficjalnych na gruncie najwyższych przedstawicieli Kościoła hierarchicznego w Polsce i Kościoła Prawosławnego w Rosji, ale będzie okazją do spotkania wiernych tych Kościołów w różnych wymiarach – zwrócił uwagę ks. bp Wojciech Polak.

Obradom towarzyszyć będą ekumeniczne nieszpory.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl