4. rocznica wyboru Ojca św. Franciszka

Obchodzimy dziś czwartą rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Ks. kadr. Jorge Mario Bergoglio zastąpił ustępującego Biskupa Rzymu Benedykta XVI.

13 marca 2013 roku, drugiego dnia konklawe, księża kardynałowie wybrali na Stolicę Piotrową kardynała z Argentyny.

Tym razem zdumienie było tym większe, że metropolita Buenos Aires, skromny jezuita, uchodził za faworyta na poprzednim konklawe w 2005 roku, po śmierci papieża Polaka, św. Jana Pawła II. Udział ks. kadr. Bergoglio w marcowym konklawe pozostał tymczasem niemal niezauważony.

Nowy Papież przybrał imię Franciszek, nawiązując do postaci św. Franciszka z Asyżu. Program pontyfikatu przedstawił już kilka dni później, podczas spotkania z dziennikarzami.

„Jakże chciałbym Kościoła ubogiego, dla ubogich” – powiedział wtedy Ojciec św. Franciszek.

Jego pontyfikat mija pod znakiem nowości i dynamicznych zmian w życiu Watykanu i całego Kościoła. To Papież całkowicie niezależny i samodzielny, z bardzo precyzyjną wizją swej posługi. Zaraz po wyborze, Ojciec Święty Franciszek pochylił głowę przed wiernymi prosząc o modlitwę. Ta prośba jest aktualna każdego dnia, aby następca św. Piotra mógł kierować całym Kościołem powszechnym zgodnie z wolą Boga w tych bardzo trudnych czasach.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl