GUS podał dane za czwarty kwartał 2014

O 3,1 proc. wzrósł Produkt Krajowy Brutto w czwartym kwartale ubiegłego roku w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku. To więcej o 0,1 pkt proc. wynika ze wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego.

Janusz Szewczak, główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK, powiedział, że wzrost gospodarczy wyraźnie wyhamuje. Ekspert zwraca m.in. uwagę na pogarszającą się sytuację polskich przedsiębiorstw, które handlowały ze Wschodem.

– Wyniki w zeszłorocznym początku roku były wysokie. W związku z tym, myślę, że ten wzrost w pierwszym kwartale będzie poniżej 3 proc. Mimo istniejącej statystycznie tzw. deflacji, Polacy mają mniej pieniędzy w portfelach a koszty życia rosną – nie maleją. Niższe ceny ropy naftowej czy nieco niższe ceny niektórych artykułów żywnościowych, których nie da się wyeksportować, są tylko statystyczne, bo w rzeczywistości Polakom żyje się coraz drożej i coraz gorzej – zaznacza Janusz Szewczak.

Wzrost PKB w całym 2014 r., wyniósł 3,3 proc.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl