fot. https://pixabay.com/

Grecki masowiec dwukrotnie zaatakowany rakietami na Morzu Czerwonym

Grecki masowiec pływający pod banderą Wysp Marshalla został dziś zaatakowany pociskami rakietowymi w dwóch oddzielnych incydentach w okolicy cieśniny Bab al-Mandab na Morzu Czerwonym – powiadomiła brytyjska agencja bezpieczeństwa morskiego Ambrey. Nikt z załogi nie ucierpiał, a statek jest sprawny mimo uszkodzeń.

Ambrey poinformowała, że zaatakowana dziś przez Huti grecka jednostka została trafiona rakietami, a jej prawa burta jest uszkodzona. Załoga nie ucierpiała, statek jest żeglowny i zmierza do celu – przekazała agencja.

Do ataku doszło, kiedy masowiec znajdował się 23 mile morskie (ponad 41 km)  na północny wschód od Khor Angar w Dżibuti i 40 mil morskich (72 km) na południowy zachód od jemeńskiego portu Mokka na Morzu Czerwonym.

Właściciel statku jest notowany na amerykańskiej giełdzie NASDAQ, co mogło być przyczyną ostrzału – wyjaśniła Ambrey.

Od listopada ubiegłego roku jemeńscy rebelianci Huti atakują statki na Morzu Czerwonym, twierdząc, że w ten sposób wspierają działania palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas i jego walkę z Izraelem w Strefie Gazy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl