Greccy dziennikarze strajkują przeciwko rządowym planom wobec mediów

Grecki związek dziennikarzy (ESIEA) rozpoczął 24-godzinny strajk ostrzegawczy. Dziennikarze protestują przeciwko rządowym planom wystawienia na aukcję licencji prywatnych stacji telewizyjnych i narzucenia nadawcom bardziej rygorystycznych standardów finansowych.

Protest dziennikarzy dotyczy też planów połączenia ich funduszu rentowo-emerytalnego, który jest w całkiem niezłej kondycji, z innymi, deficytowymi funduszami.

Dziennikarze protestują ponadto przeciwko redukcjom płac i świadczeń socjalnych, domagają się zapewnienia bezpieczeństwa swych miejsc pracy, podkreślają znaczenie wolności mediów.

W państwowych i prywatnych stacjach telewizyjnych od godz. 6 rano nie są nadawane wiadomości. Nie ma ich też w internecie. Strajkuje agencja prasowa ANA-MPA. O tym, co się dzieje w Grecji i na świecie, Grecy mogą się dowiedzieć tylko z prywatnych stacji radiowych. Państwowa telewizja relacjonuje też wizytę prezydenta Francji Francois Hollande’a w Atenach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl