Głosowanie nad budżetem

Sejm będzie dziś głosował nad wnioskiem o odrzucenie rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2013. Debata nad projektem odbyła się wczoraj.

W jej trakcie minister finansów Jacek Rostowski przekonywał, że Polska przechodzi bezpiecznie przez kryzys, finanse publiczne są wiarygodne jak nigdy, a trzymanie w ryzach wydatków dało pozytywne efekty.

Przeciw projektowi ostro opowiedziała się opozycja. PiS złożyło wniosek o odrzucenie go w pierwszym czytaniu.

W ciągu paru lat państwa rządów – na naszych oczach – rozpada się system podatkowy. Zaplanowanie 130 mld z VAT, podwyżka stawki VAT o1punkt procentowy. Będzie wykonane 120.  O co chodzi? Mamy zaplanowany wzrost budżetu na 3 i pół procent. I 10 mld mniej wpływu z VAT? – poseł Zbigniew Kuźmiuk.
– Dlaczego Polacy muszą wierzyć w propagandę, dlaczego musimy ciągłe słucha c zapowiedzi planów, które będą realizowane dopiero w przyszłość? – pytała poseł Beata Szydło.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl