fot. pixabay.com

Gdański port przygotował nowe miejsca postojowe, by przeciwdziałać zatorom na traktach dojazdowych

Port Gdańsk w związku ze wzmożonym eksportem zboża przygotował 380 nowych miejsc postojowych dla samochodów ciężarowych. Ma to przeciwdziałać zatorom na traktach dojazdowych do portu.

Wojna na Ukrainie sprawiła, że zmieniły się kierunki transportu ukraińskiego zboża. Znaczna część tranzytu ziaren obywa się przez Polskę. W 2022 roku przez portowe nabrzeża przeszły prawie dwa miliony ton zbóż.

W tym roku w Porcie Gdańsk przeładowano już ponad 764 tys. ton ziarna, a do kwietnia rozładowano ponad 13 tys. ciężarówek ze zbożem. Stąd potrzeba rozbudowy portu. Powstało już 380 mownych miejsc, a kolejne 80 zostanie oddane w połowie czerwca.

„Szacuje się, że około 70 proc. transportu ziarna do portu będzie się odbywało właśnie ciężarówkami. Operatorzy mogą obsłużyć 730 aut na dobę. By przeciwdziałać zatorom na traktach dojazdowych do portu, zarząd Morskiego Portu Gdańsk buduje nowe miejsca parkingowe” – poinformowała Małgorzata Kaliszewska z Portu Gdańsk.

Parkingi przy ul. Załogowej i Budowniczych Portu Północnego-Poinca będą dostępne dla kierowców od 5 czerwca. Według zapowiedzi kolejnych inwestycji w połowie lipca port będzie dysponował prawie tysiącem miejsc parkingowych dla ciężarówek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl