Gdański Piknik Patriotyczny już w najbliższą niedzielę

W Gdańsku w najbliższą niedzielę odbędzie się III Gdański Piknik Patriotyczny. Rozpocznie go Msza św. w bazylice św. Brygidy o godz. 12.30. Później odbędzie się patriotyczne spotkanie. Wśród licznych atrakcji przewidziano m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz zabawy dla dzieci.

 Gdański Piknik Patriotyczny na stałe wpisał się w kalendarz trójmiejskich wydarzeń patriotycznych. Po raz pierwszy odbył się dwa lata temu. W tym roku, kiedy świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości, organizatorzy, czyli Forum Młodej Prawicy, chcą skupić się na popularyzacji postaw patriotycznych oraz edukacji historyczno-społecznej dzieci i młodzieży. Piknik ma być okazją do tego, by przypomnieć, jak wielkim darem jest niepodległość narodu i państwa.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę Mszą św. w intencji ojczyzny o godz. 12.30 w bazylice św. Brygidy. Później wierni przejdą przed Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, by tam złożyć kwiaty i zapalić znicze. Następnie wszyscy udadzą się na teren Sali BHP. To tam będzie miała miejsce dalsza część pikniku.

Organizatorzy przewidzieli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Artystami Scen Toruńskich. Odbędą się pokazy ratownictwa medycznego, rekonstruktorów historycznych, czy ochotników z obrony terytorialnej. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych oraz tradycyjnej kuchni polowej. Organizatorzy zachęcają, by przynieść ze sobą flagi Polski i akcenty patriotyczne.

 Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź, wiceminister kultury Jarosław Sellin, przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda oraz wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Jaworski. Patronat medialny objęły m.in. TV Trwam i Radio Maryja.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl