Toruń: Zakończyły się rekolekcje dla kapelanów straży pożarnej

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyły się rekolekcje kapelanów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W pięciodniowym spotkaniu uczestniczyło ponad 120 kapłanów z całej Polski. W programie były m.in. modlitwa i konferencje.

Kapelani straży pożarnej corocznie przeżywają swoje rekolekcje w innym miejscu. W tym roku zdecydowali się na Toruń, co niezmiernie cieszy o. Andrzeja Laskosza, kustosza Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Ogromnie się cieszę, że właśnie kapelani państwowej i ochotniczej straży pożarnej wybrali to miejsce. To miejsce jest wyjątkowe z racji Jana Pawła II, który w sposób szczególny uczy prawdziwej służby Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. Kapelani straży pożarnej są przede wszystkim do tego, by przygotowywać tych młodych ludzi, którzy biorą udział w różnych akcjach, aby ratować życie ludzkie, są potrzebni do tego, aby ich umacniać. Muszą oni mieć swoje rekolekcje i tak się złożyło, że ponad 120 kapłanów z całej naszej ojczyzny brało udział w rekolekcjach w tym wyjątkowym miejscu – wskazał o. Andrzej Laskosz.

Dla kapelanów PSP i OSP – jak mówił ks. Mariusz Stasiak, kapelan kujawsko-pomorskich strażaków – to czas na ,,naładowanie akumulatorów”.

– To takie dni, kiedy możemy napełnić się na nowo Bożą łaską, aby mieć siłę, by ratować w codzienności wnętrza strażaków i tych, którzy ich pomocy potrzebują – podkreślał kapłan.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl