fot. wikipedia

Gdańsk: Radni PiS chcą, by kombatanci mieli darmową komunikację miejską

Gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą, by kombatanci mieli darmowe przejazdy komunikacją miejską. Wniosek w tej sprawie będzie rozpatrywany na trwającej sesji Rady Miasta Gdańsk.

Ulgi miałyby objąć w sumie 156 kombatantów stanu wojennego. O darmowe przejazdy dla nich radni PiS zabiegali już od dłuższego czasu. Prezydent miasta Paweł Adamowicz odrzucił jednak postulat, argumentując brakiem środków na ten cel.

Temat odżył przy okazji zmian w obowiązującej uchwale o komunikacji miejskiej, której m.in. poświęcona jest dzisiejsza sesja. Sprawa wydaje się absurdalna, ponieważ na pół roku przed wyborami prezydent Gdańska zgodził się na darmowe przejazdy dla 64 tys. uczniów.

Anna Kołakowska, gdańska radna PiS, wskazuje, że obecnie jest czas, by Paweł Adamowicz w końcu docenił również kombatantów.

Na pół roku przed wyborami prezydent Gdańska nie widzi problemu, żeby kilkudziesięciu tysiącom uczniów dać darmowe przejazdy. To oczywiście bardzo dobrze i popieram to całym sercem. Niemniej jednak czas też na to, żeby docenić weteranów stanu wojennego i również im dać możliwość darmowych przejazdów. Składam poprawkę do tej uchwały, natomiast na pewno nie będziemy go prosić o takie zniżki, bo jest to poniżej naszej godności

Prezydent Gdańska wielokrotnie publicznie wyrażał niechęć do środowisk kombatanckich. W opinii Anny Kołakowskiej darmowe przejazdy dla uczniów są elementem jego kampanii wyborczej.

 

RIRM

drukuj