fot. twitter/pisorgpl

Interpelacja radnych PiS ws. „radosnego święta” władz Gdańska z okazji 80. rocznicy II wojny światowej

Władze Gdańska chcą „radośnie świętować” 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli interpelację i chcą wyjaśnień.

Na oficjalnej stronie władz miasta można było przeczytać, że 1 września jako jeden z elementów polsko-niemieckich uroczystości ma się odbyć radosny Marsz Życia. Po marszu, pod Bramą Zieloną, uczestnicy mają wysłuchać koncertu, a także wspólnie tańczyć i świętować.

Oburzeni decyzją władz Gdańska są między innymi politycy PiS. Radny Kacper Płażyński podczas briefingu powiedział, że te zapowiedzi traktuje jako kolejną prowokację ze strony środowiska prezydent Aleksandry Dulkieiwcz.

Polityk PiS dodał, że nie ma na zgody na dzielenie społeczeństwa. Zażądał od władz Gdańska godnego uczczenia ofiar. Do prezydent Aleksandry Dulkiewicz radni skierowali interpelację i chcą wyjaśnień.

– Kto z władz miasta Gdańska zamierza uczestniczyć w tych wydarzeniach; czy władze miasta finansują te wydarzenia, ten radosny pochód; kto z ramienia miasta organizuje tegoroczne obchody wybuchu II wojny światowej. Chcemy w imieniu mieszkańców Gdańska prosić o szerszy komentarz i wyjaśnienia, dlaczego dochodzi do takich zdarzeń i to dzień przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego[…]. Brak słów wobec tego co się dzieje w kontekście polityki historycznej miasta Gdańska – powiedział Kacper Płażyński.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl