fot. PAP/EPA

PiS ws. przekształceń w Polskich Kolejach Górskich

PiS apeluje do szefa MSW, by ten nie zgadzał się na przekształcenia w Polskich Kolejach Górskich.

Chodzi o przeniesienie Polskich Kolei Linowych do spółki Polskie Koleje Górskie, której większościowym właścicielem została luksemburska spółka Altura. Resort podejmie decyzję po zapoznaniu się z opinią w tej sprawie.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek do marszałek Ewy Kopacz o poszerzenie porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu o informację rządu dotyczącą prywatyzacji spółki Polskie Koleje Linowe.

– Mamy nadzieję, że wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione, że wreszcie spadnie kurtyna, i że wreszcie tym, którzy ufają PO opadną łuski z oczu. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pokazać, jak sprzedaje się polskie przedsiębiorstwo nie dbając o to, że jest to dobro narodowe. Ta sama historia dotyczy tarnowskich Azotów. Zwracamy się głównie do ministra spraw wewnętrznych i administracji, aby wyjaśnił i w szczegółach, odpowiedział na pytania jak wyglądał proces nadzoru przez służby specjalne nad całym procesem sprzedaży. Zwracamy się do ministra spraw wewnętrznych i administracji z żądaniem odpowiedzi na to pytanie – mówił poseł Andrzej Adamczyk, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury.

Zdaniem małopolskich posłów PiS, transakcja ta służy wyprowadzeniu polskiego dobra narodowego, jakim jest m.in. kolejka na Kasprowy Wierch do zagranicznego podmiotu.

Zarząd Polskich Kolei Górskich w oświadczeniu tłumaczy że, wniosek złożony do ministra spraw wewnętrznych dotyczący przeniesienia własności nieruchomości należących do Polskich Kolei Linowych ma jedynie charakter techniczny i jest związany z trwającą procedurą połączenia obu spółek

RIRM

drukuj